Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

An Ji Bai Cha

2175
Neohodnoceno
  • 1 z 3

An Ji Bai Cha, 50g.

  • 430 Kč 230 Kč –53 %
  • (3 50 g) Skladem
200 Kč / 50 g
Kategorie: zelený čaj
Záruka: 2 roky
Druh čaje (?): Zelený
 

Sběr: 13.4.2020, Če - ťiang, Tian Huang Ping, An Ji .

Zářivě zelené lehce zakroucené lístky syté vůně. V nálevu je cítit autentická vůně zelených čajů z An Ji – jemná a sladká po bambusu či čerstvém zeleném hrášku. Chuť je čerstvá, lehce ovocně sladká. Chuť Výrazná a dlouhá, příjemně sladká.

'Bílý čaj z An Ji' - An Ji odkazuje ke kraji, ve kterém se čaj v provincii Če-ťiang pěstuje a vyrábí. Díky svému jménu je často chybě řazen mezi bílé čaje, přestože zpracováním jde o klasický zelený čaj.

Termín 'bílý' odkazuje k téměř bílé barvě listu, která je typická pro použitý kultivar Bai Ye Yi Hao (Bai Ye No. 1) z jarních sklizní. Zpracovaný čaj má naopak velmi živě zelenou barvu (která se po vyluhování vrátí k původně velmi bledé zelené až bílé).

An Ji Bai Cha se obvykle sbírá začátkem dubna v Tian Huang Ping v kraji An Ji. Lístky jsou dlouhé, jemné a zářivě zelené. Ve vůni můžeme nalézt stopy citrusů, ořechů, bambusu a čerstvého zeleného hrášku. Chuť je komplexní, pikantně svěží až krémově hladká. Nálev průzračně světle zelené barvy poukazuje na klasický vysokohorský čaj.