Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Cesta kolem světa v 80 vlacích

1938
Neohodnoceno

Monisha Rajeshová


  • Na dotaz
369 Kč / ks
Kategorie: Cestopisy
Položka byla vyprodána...
 
Nakladatel Mladá fronta
Rok vydání 2019
Vydání 1.
Jazyk česky
Nosič 1x kniha
Originál Around the World in 80 Trains
Překlad Šavlíková Lucie
EAN 9788020452191
ISBN 978-80-204-5219-1
Vazba vázaná
Počet stran 352
Rozměr 15x23 cm

 

Anotace
Když Monisha oznámila svůj záměr absolvovat cestu kolem světa v 80 vlacích, všichni si jen klepali na čelo.
Přesto netrvalo dlouho a ona skutečně hodila batoh na záda, vzala za ruku svého snoubence Jema a vydala se na pečlivě naplánovanou pouť po kolejích čítající více než 70 000 kilometrů z jednoho konce světa na druhý a zase zpátky.
Během sedmi měsíců jim za okénkem ubíhaly tak rozdílné kraje jako Mongolsko, Kanada, Čína, Japonsko, Kazachstán, Rusko, Amerika, a dokonce se odvážili i do Severní Koreje.
Projeli se po Transsibiřské magistrále, luxusním Orient Expresem, japonskými rychlovlaky, ale také ušmudlanými lokálkami. Potkali spoustu zábavných, svérázných a milých pasažérů, s nimiž si směňovali jídlo i životní příběhy. Monisha Rajeshová, novinářka působící mimo jiné v denících The Guardian či The New York Times, o svém putování vypráví tak, že si tu každý najde svoje.
Bizarní i komické zážitky z vlaků střídá poetický popis krajiny nebo hekticky pulsujících velkoměst, nechybí společensko-politický kontext, historické vsuvky a vtipné komentáře. Po přečtení dostane každý chuť sbalit si svých pět švestek a nasednout do prvního dálkového expresu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: