Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Ceylon FBOP Inverness

1068
Neohodnoceno

Ceylon FBOP Inverness 12/20019, single origin.


  • (>5 50 g) Skladem
78 Kč / 50 g
Kategorie: Sypaný čaj
Záruka: 2 roky
Druh čaje (?): Černý (červený)
 

Ceylon FBOP Inverness, sběr 12/2019, 1900 m n.nm..

 

Kořeněnější varianta cejlonského černého čaje FBOP z Inverness Estate, jedné z nejvýše položených plantáží Srí Lanky. Hutnější nálev čokoládových tónů střídající mírnější dřevinky. Unikátnost tohoto kousku je v původu z jediné plantáže - Single Estate nebo také Single Origin.

Známka Ceylon Tea Symbol of Quality (symbol Lva) garantuje 100% původ čaje ze Srí Lanky a zabalení v zemi původu. Je certifikací srílanské čajové komory.High Grown čajové zahrady nabízí nálevy světlounké barvy, chuťově specifické svou jemností a lehkostí.

Cejlonský čaj se sbírá celoročně, nicméně rozlišuje sklizeň v období kvalitní sezóny, kdy se pro perfektní klima čajovníku mimořádně daří a estates produkují své nejlepší čaje. Perioda sezónních čajů je spojená s monzuny, které zasahují jihovýchod ostrova v lednu a únoru, kde se nachází Low Grown zahrady. Centrální provincie s High Grown zahradami má svou kvalitní sezónu v období od června do září.

Flowery Broken Orange Pekoe (FBOP) označuje zlomený čajový list s podílem tipsů, listových pupenů ceněné pro náročný sběr.