Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Madera & Ivan Gutiérrez- Madera

6138
Neohodnoceno

Indies MG / 2009

Stav: Nový (zabalený ve fólii)


  • (1 ks) Skladem
199 Kč / ks
Kategorie: CD
 

Madera vznikla v roce 2003 setkaním Ivana Gutiérreze a Tadeáše Mesanyho v pražském baru Duende, kde se rozhodli sestavit společný repertoár. Ten se stal základem CD, které nahráli o dva roky poději ve spolupráci s několika skvělými hudebníky.
V současnosti hrají na svých koncertech po celé České republice nejenom skladby z tohoto CD, ale i skladby vlastní a jiných interperetů. 

Iván Gutiérrez
Přesto že jsou jeho kořeny v New Yorku a Bogotě, usadil se před mnoha lety v Praze díky lásce, která ho přivedla do tohoto města. V roce 1993 začal spolupráci se Zuzanou Navarovou a tím i velice plodné období, ze kterého vzešlo několik nahrávek CD - Tres (1995), Skleněná vrba (1999) a Zelené album (2000). Na krátký čas odchází do Madridu a v roce 2003 se vrací opět do Prahy, kde se momentálně věnuje hudbě, překladatelství, výuce redakce a filozofie a užívá si života se svými přáteli.

Tadeáš Mesany
Studoval hudbu v Praze a věnuje se jí nyní profesionálně. Vystupuje s několika hudebními skupinami (Šum Svistu, Marcipán, Sin Rumbo, jh E.O.S.T.) Zabývá se nejrůznějšími žánry od vážné hudby přes folk, tango a jazz.

David Landštof
Bubeník a perkusista, který se svými bubny a Bílou Velrybou putuje po světech různých hudebních stylů a (ne) obvykle doprovází zejména české hudební interprety. Působil například s hudebníky jako Ivan Hlas, Aneta Langerová a Michal Hrůza. Momentálně živě vystupuje s: Maderou, Lenka Dusilová, Katka Garcia a Marcipán.

Mathieu Gautron
Mathieu se narodil v roce 1984 v Angers a zájem o hudbu se v něm probudil již v útlém věku. Studium hudby začal ve věku čtyř let, a bylo mu osm, když objevil svůj osudový nástroj, akordeon. K rozšíření svých hudebních znalostí se ve věku patnácti let zapsal k pětiletému studiu kompozice, varhan a hudební výchovy na konzervatoř v Le Mans. V roce 2004 se začal zajímat o jazz, strávil rok studiem na škole "jazz v Tours", kde se spřátelil s Jean-Louis Matinierem, s nímž poté dva roky pilně pracoval. V letech 2006 - 2008 si Mathieu zdokonaloval svůj hudební jazyk v Paříži rozšiřováním zkušeností s rozmanitými hudebními styly (od jazzu a jazz manouche k tangu až k doprovázení zpěváků a tanečníků). Jeho dlouholetý zájem o českou kulturu jej pak v srpnu 2008 přivedl do Prahy, kde v současné době doprovází Ivana Gutierreze a jeho skupinu Madera, hraje s cikánskými kapelami jako např. Cilagos, s nimiž natočil CD, a je pravidelným účastníkem hudebních improvizací.

 

(Zdroj: indies.eu)