Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Maraca Zimbova- Krvavé balady

6126
Neohodnoceno

Indies Scope / 2005

Stav: Nový (zabalený ve fólii)


  • (1 ks) Skladem
199 Kč / ks
Kategorie: CD
 

Maraca je známa svým netradičním přistupem a perfekcionalismem, se kterým přistupuje k hudebním motivům jež poté přetaví v nečekaný a uchvacující výsledný tvar. Jejich předchozí album "Longe" bylo nominováno v žánrové kategorii "Alternativa" Akademií populární hudby.
Jak vzniklo spojení Maraca & Zimbova přibližuje leader Maracy Petr Filák. "Po deseti letech jsem se setkal se zpěvačkou Martou Vávrovou v Českém Krumlově. V tu dobu se tam objevil i kytarista Martin Bakyta. Dobře se nám spolu hrálo a navíc se nám do rukou dostaly zatím né příliš známé balady. Protože Trio je stále jen Trio přibrali jsme zpěvačku Gabrielu Vermelho a basistu Aleše Obkráčila."
Nové CD dostalo název "Krvavé balady" a společně natočily skupiny Zimbova a Maraca ve studiu „V“ ve Zlíně na podzim loňského roku a začátkem letošního. Dva energií nabité vokály Marty Vávrové a Gabriely Vermelho zde vyprávějí příběhy nenaplněných lásek, znásilnění, vražd, únosů a zrad, jejichž původ sahá až do 16. století. Aranže balad jsou silně ovlivněné skupinou Maraca, a tak se původní lidové písně ocitají v latinských, jazzových či rockových náladách, a odhalují skryté harmonie moravskoslovenských melodií.

"Balady sebral pan Popelka z Uherského Brodu a jedna naše kamarádka z nich zpracovávala diplomku na Etnologii v Brně a tak jsme se s nimi mohli seznámit. Je jich okolo 200 a většina z nich není příliš známá." komentuje Petr Filák vznik a výběr písní na album. "Často jde o krásné písně a pro mne osobně to byla výzva, nekritizovat Čechomor a jiné kapely, které se pokoušejí o jiný přístup k lidové písni, ale taky něco dělat, vyrovnat se s tím po svém."

 

(Zdroj: indies.eu)