Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Návrat k ájurvédě- Ájurvéda z pohledu moderní medicíny

720
Neohodnoceno

S.A. Dahanukar, U.M. Thatte


  • (1 ks) Skladem
110 Kč / ks
Kategorie: Jóga, meditace...
 
Nakladatel Maitrea
Rok vydání 2013
Vydání 1.
Jazyk česky
Nosič 1x kniha
Originál Ayurveda Revisited
Překlad Laštovková Martina
EAN 9788087249482
ISBN 978-80-87249-48-2
Vazba brožovaná
Počet stran 212
Rozměr 14x21 cm

 

Anotace
Ájurvéda je jedinečným propojením vědy a náboženství, rozumu, víry a těla a mysli. Je léčebným systémem s bohatou tradicí a filozofií, v němž se skrývá nesmírné bohatství pradávné moudrosti. Systémem, jenž dokázal odolat té nejnáročnější zkoušce - zkoušce času.
Autorky se v této knize pokusily dosáhnout sblížení ájurvédy s moderní medicínou - jak z terapeutického, tak z výzkumného hlediska. Dobrat se současného pohledu na ájurvédu bylo velmi obtížné. Indičtí lékaři, kteří prošli alopatickým vzděláním, přistupují k léčbě západním způsobem a ztratili tak kontakt s hlubším významem ájurvédy.
Autory většiny současných komentářů k historickým ájurvédským textům byli oproti tomu (až na pár vzácných výjimek) ájurvédští lékaři. Pro tato díla je přirozeně nevýhodou, že byla napsána lidmi úzce spjatými se zmiňovaným předmětem, a že tak postrádají objektivní pohled.
Autorky jsou absolventkami moderní medicíny a jejich postgraduálnímu studiu farmakologie se věnovaly způsobem, který se v tomto oboru vyvinul v posledních několika stoletích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: