Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Transglobal Underground- Impossible Broadcasting

6084
Neohodnoceno

Indies Scope / 2005

Stav: Nový (zabalený ve fólii)


  • (1 ks) Skladem
299 Kč / ks
Kategorie: CD
 

TGU produkují originální a velmi proměnlivou world music, kterou míchají se současně znějící taneční hudbou. Podléhají vlivům vskutku "transglobálním": dub-reggae, orientálním melodickým motivům, čisté ostré rytmice a drumm&baseovým riffům. Přesněji řečeno – místo „míchání“ hudebních stylů vycházejí ze svého prvotního předpokladu, že nic jako „hudební styl“ neexistuje. Neuznávají ani pojem „world music“. Na začátku své tvorby začali hudební styly používat tak, jak se jim zlíbilo, a zpívat v tom jazyce, jaký zrovna odpovídal jejich náladě. Zpomalili hip hop a zrychlili dub. Byli to DJs, ale hráli živě. Dnes nám tyto věci připadají samozřejmé, tady však mluvíme o počátku 90. let. TGU svým inovačním přístupem ovlivnili hudbu na celém světě. Jejich koncerty jsou pověstné uvolněnou náladou, ohromnými přelivy energie mezi muzikanty a diváky, napětím a spontánní živelností.

Nejnovější deska TGU s názvem Impossible Broadcasting zní jako nějaká rádiová stanice, která vysílá 40 nejslavnějších hitů, avšak vy nejste schopni určit, o jakou zemi se vlastně jedná. Zvuky jsou vám povědomé, hudba je přístupná, ale není tam nic, čeho byste se mohli chytit a říct, odkud vlastně tahle muzika pochází – je to z Brazílie? Ne, moment, vždyť je tam citera. Ne, je to Kuvajt? Amerika?
Impossible Broadcasting je skvělým výsledkem nespočtu roků nahrávání, koncertování, spolupráce a vysílání, které jsou všechny napěchovány do jednoho neuvěřitelného alba. Toto nejlepší album TGU je nemožné vysvětlovat, analyzovat, předvídat, zapomenout. Překvapí vás pestrostí, která navazuje na vše vynikající, co jste do teď mohli od TGU zaregistrovat.

 

(Zdroj: indies.eu)