Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Větrný přístav

2028
Neohodnoceno

George R.R. Martin


  • (1 ks) Skladem
398 Kč / ks
Kategorie: Sci-Fi a Fantasy
 
Nakladatel Argo
Edice Fantastika
Rok vydání 2020
Vydání 2.
Jazyk česky
Nosič 1x kniha
Originál Windhaven
Překlad Cardová Jitka
EAN 9788025731543
ISBN 978-80-257-3154-3
Vazba vázaná
Počet stran 344
Rozměr 16x23 cm

 

Anotace
Slavný autor bestsellerů George R. R. Martin a uznávaná spisovatelka Lisa Tuttleová napsali skvostný nadčasový příběh o světě svázaném železnou tradicí a o mladé ženě, která se proti zavedeným pořádkům vzbouří s umanutou vírou ve svůj spravedlivý sen.

Na planetě pokryté oceány, z nichž nad hladinu ční pouze souostroví vydaná napospas bouřím a silným větrům, se usídlila lidská kolonie. Hladký chod civilizace závisí na okřídlencích, všemi vážených hrdinech, kteří s pomocí drahocenných metalických perutí denně překonávají divoké bouře, aby mezi ostrovy rychle a bezpečně šířili čerstvé zprávy, důležitá politická a obchodní poselství, ale i písně, zvěsti a legendy.
Maris se narodila jako dcera rybáře, nepřeje si však nic jiného než létat nad širými oceány Větrného přístavu. Aby svého snu dosáhla, prolomí posvátnou tradici, dle níž se křídla dědí ve vyvolených rodech, místo aby se předávala těm, kdo prokáží výjimečné schopnosti. Její revolta však spustí řetězec nepředvídaných událostí a společenských proměn, jež ohrozí křehkou stabilitu lidské společnosti.

„Neměla jsem v plánu zůstat celou noc vzhůru, abych Větrný přístav dočetla, ale nezbylo mi nic jiného.“ – Anne McCaffreyová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: