Knihy, čaje, keramika, vonné tyčinky, oblečení, šperky, jóga... OBJEVTE, co nabízíme. Poznejte SAMI SEBE.

Ceylon zelený gunpowder Newgurgh

108
Neohodnoceno

Cejlon Newburgh gunpowder 12/2019, single origin.


  • (>5 50 g) Skladem
80 Kč / 50 g
Kategorie: Čaj
Záruka: 3 roky
Druh čaje (?): Zelený
 

Cejlon gunpowder, zelený čaj pravý, Cejlon , sklizeň 12/2019.

Newburgh Estate náleží do provincie Uva, jejíž vrcholky dosahují až 1500 metrů nad mořem. Zahrada Newburgh leží ve výšce 1200 metrů nad mořem. Jedinečnost tohoto čaje je právě jeho původ z jediné zahrady (tzv. Single Estate nebo také Single Origin). 

Cejlonský čaj se sbírá celoročně, nicméně rozlišuje sklizeň v období kvalitní sezóny, kdy se pro perfektní klima čajovníku mimořádně daří a estates produkují své nejlepší čaje. Perioda sezónních čajů je spojená s monzuny, které zasahují jihovýchod ostrova v lednu a únoru, kde se nachází Low Grown zahrady. Centrální provincie s High Grown zahradami má svou kvalitní sezónu v období od června do září.

Cejlonský čaj se sbírá celoročně, nicméně rozlišuje sklizeň v období kvalitní sezóny, kdy se pro perfektní klima čajovníku mimořádně daří a estates produkují své nejlepší čaje. Perioda sezónních čajů je spojená s monzuny, které zasahují jihovýchod ostrova v lednu a únoru, kde se nachází Low Grown zahrady. Centrální provincie s High Grown zahradami má svou kvalitní sezónu 

 

Příprava:

1 čaj. lžička na 1,5 - 2 dl vody. 70 - 75 stupňů teplota, 2 - 3 min. louh.